Coworking w Polsce

Praca freelancera

Biura coworkingowe znajdują się we wszystkich dużych miastach naszego kraju. Bez problemu będą w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Szczecinie, Gdańsku czy Toruniu i Łodzi. Znajdziemy biura różne wielkościowo oraz zróżnicowane, gdy chodzi o standard czy ofertę.

Można tam zdecydować się na pracę na godziny, albo też wynająć je w ramach miesięcznego abonamentu. W ofercie i opłacie jaką będziemy wnosić pojawi się między innymi gwarancja obsługi recepcyjnej dla gości czy dostęp do kuchni oraz miejsce, gdzie będzie można również przechowywać swoje rzeczy osobiste. W wielu z nich funkcjonuje także bezpłatny parking.

Biuro coworkingowe

Możliwość wynajęcia takiego biurka dostają właściciele jednoosobowych firm czy też osoby, które chcą razem wynająć miejsce i wykonać swoją pracę. Widać doskonale, że to interesująca propozycja również dlatego, że można decydować się na wynajem także na godziny. Będzie to mniej więcej około 30 złotych za godzinę. Przy abonamencie będzie to około 300 – 500 za cały miesiąc więc różnica znacząca. Co ważne miesięczny abonament będzie na pewno korzystniejszy finansowo.

Jeśli chce się zorganizować mini konferencję nie będzie problemu czy też spotkanie z innymi ludźmi. Pojawia się bowiem szansa na to, by prowadzić prezentację w takich biurach. Obecnie mamy bowiem specjalne sale, które tam dysponują i są dla wynajmujących dostępne.

Jeśli potrzebujemy szybki internet czy skaner również to będzie dla nas dostępne tak jak inne urządzenia biurowe. Nie trzeba więc płacić wielkich kwot za wynajem biura, wszystko mamy w dobrej cenie pod ręką. Nie ponosimy opłat za media. Jest jedna określona kwota i w ramach tej kwoty to wszystko co nam będzie potrzebne.

Coworking

Coworking to również szansa na to, by pracować również w towarzystwie innych ludzi, jednak przy zachowaniu należytego komfortu takiej pracy. można się oderwać od zadań i wypić kawę z innymi, wymienić uwagę, porozmawiać. Jest także szansa na to, by poznać innych ludzi, którzy mają podobne podejście do życia jak my. Będzie to również pewna możliwość na nawiązanie bezpośrednio kontaktów biznesowych z innymi firmami.

Wynajem biura

Przetestuj coworking

Jeśli ktoś pracuje w domu, ale czuje, że nie jest to do końca to co jemu odpowiada i trudno będzie skutecznie zarządzać czasem to bardzo możliwe, że dobrze będzie podzielić w jakieś mierze swoimi osiągnięciami. Jest to możliwość również na mniejsze koszty niż przy swoim stałym biurze, dlatego nawet jeśli nie na stałe będzie można spróbować taką opcję przetestować i sprawdzić czy nam będzie odpowiadać.