Urządzenie wielofunkcyjne kontra drukarka i skaner

urządzenie wielofunkcyjne

Obecnie wiele osób uważa, że lepiej jest kupić jedno wielofunkcyjne urządzenie niż kilka mniejszych. Czasami jednak warto zastanowić się, co będzie lepsze. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady i trzeba sobie dobrze je rozważyć, nim podejmie się ostateczną decyzję.

Urządzenie wielofunkcyjne może dawać nam bardzo wiele różnych możliwości ponieważ tak naprawdę można nim drukować, kopiować, skanować czy faksować. Nawet bez użycia komputera można wykonywać te zadania, gdy sprzęt będzie podłączony do sieci. Dodatkowo takie urządzenia obecnie nie będą zbyt duże i co za tym idzie nie będzie problemu, by zmieścić je w biurze. W przypadku urządzeń pojedynczych wszystkie zajmą dużo więcej miejsca w biurze a jednocześnie, aby ich użyć trzeba podłączyć sprzęt do komputera. Przy większej ilości urządzeń na naszym biurku będzie się również rozrastać ilość kabli i trudno będzie nad tym wszystkim skutecznie zapanować. Pod względem wygody bez wątpienia urządzenia wielofunkcyjne będą się sprawdzać dużo lepiej.

Jakość wydruku

W tej chwili urządzenia wielofunkcyjne mają już bardzo wiele możliwości i są tam użyte mechanizmy drukujące takie same jak w klasycznych drukarkach, dlatego tak naprawdę jakość wydruku będzie utrzymana na wysokim poziomie. Jeśli wiec zdecydujemy się na zakup takiego urządzenia nie musimy się obawiać o to jaka będzie jakość wydruku. W rzeczywistości uda się utrzymać jakość na takim poziomie jaki jest w przypadku drukarek.

Drukowanie na wstędze i na płytach CD/DVD/Blu-ray

Gdy rozważa się zakup urządzenia wielofunkcyjnego warto także zastanowić się nad tym jakie możliwości drukowania będzie takie urządzenie nam dawało. Obecnie coraz więcej sprzętów daje nam możliwość drukowania na płytach CD, DVD czy BluRay. Coraz częściej można przy rolce papieru wykonywać wiele długich wydruków a coraz więcej sprzętów pozwala także na drukowanie w ramach papieru A3. W ten sposób urządzenie będzie dawało nam jeszcze więcej różnych możliwości i firma będzie w stanie je lepiej wykorzystać.