Dzierżawa czy kupno kserokopiarki do biura - co wybrać?

kserokopiarka

Zastanawiasz się, co wybrać: dzierżawę czy kupno kopiarki do firmy? Co jest bardziej korzystne dla Ciebie i Twojego biznesu? Dziś pokażemy Ci plusy i minusy obu rozwiązań. Zapoznaj się z nimi i zdecyduj, co Ci się opłaca.

Zakup drukarki do biura - co zyskujesz?

  • Masz urządzenie na własność

Jeśli decydujesz się na kupno kserokopiarki do firmy nabywasz na własność urządzenie. Możesz dysponować nim w dowolny sposób. Gdy sprzęt Ci się znudzi będziesz mógł go sprzedać innej osobie.

Kupno kserokopiarki do biura - co tracisz?

Poznaj minusy wynikające z zakupu drukarki do biura:

  • Ponosisz wszystkie konsekwencje zepsucia urządzenia

Będąc właścicielem drukarki stajesz się za nią odpowiedzialny. To oznacza, że w przypadku uszkodzenia sprzętu, samodzielnie musisz skontaktować się z serwisem, który podpowie Ci kolejne kroki jeżeli chodzi o naprawę urządzenia. Jeśli firma serwisowa będzie zajęta, w sytuacji zepsucia kopiarki nie będziesz mógł korzystać z zapasowego sprzętu. Będziesz skazany na oczekiwanie.

  • Sam musisz pilnować stanu materiałów eksploatacyjnych

Nikt nie wyręczy Cię jeżeli chodzi o wymianę tuszu czy uzupełnienie papieru ksero. To Ty musisz mieć pod kontrolą ilość zużytego papieru czy stan tuszy. Dlatego decydując się na zakup drukarki musisz mieć świadomość, że jeśli skończą się materiały eksploatacyjne musisz sam je uzupełnić. To dosyć problematyczne jeśli masz w swojej firmie wiele drukarek.

Dzierżawa drukarki - dlaczego warto?

  • Nie musisz martwić się o materiały eksploatacyjne

Ty tylko drukujesz, kserujesz, skanujesz, faksujesz i zupełnie nie myślisz o tym, ile już zużyłeś tuszu czy papieru. Pilnuje tego firma, u której dzierżawisz drukarkę. Twoje urządzenia podpięte są do specjalnego oprogramowania, które informuje Twojego usługodawcę o tym, ile jeszcze tuszu pozostało do końca. Dlatego jeżeli zostanie 5% czy 10% tuszu, drukarka prześle do Twojego usługodawcy informację o tym, że kończy się tusz. Przedstawiciel firmy poinformuje Cię o tym i uzupełni tusze.

  • Masz obsługę serwisową na swoich usługach

Co w przypadku awarii urządzenia? Nie musisz się martwić, ponieważ firma, od której dzierżawisz drukarkę przyjdzie Ci z pomocą. Ich obowiązkiem jest udzielenie Ci pomocy i naprawa urządzenia. Ty nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z naprawą.

  • Możesz otrzymać urządzenie zastępcze

Jeśli naprawa się przedłuża, Ty możesz uzyskać urządzenie zastępcze. Firma, u której dzierżawisz sprzęt nie zostawi Twojego biznesu w potrzebie. Gdy będziesz potrzebować, otrzymasz ekspresowo drukarkę, która zastąpi Twoje urządzenie na czas niedyspozycji. Twoja firma będzie mogła pracować bez przestojów.

  • Ponosisz niższe koszty niż w przypadku zakupu

Decydując się na dzierżawę drukarki do biura ponosisz o wiele mniejsze koszty niż w przypadku zakupu urządzenia. Wydatki na drukarkę obejmują jedynie ratę dzierżawy oraz opłatę za materiały eksploatacyjne. Nie musisz od razu płacić wysokich kwot jak to ma miejsce w przypadku zakupu urządzenia. Na koniec umowy dostajesz nową drukarkę do firmy.

Wynajem ksero do biura - jakie ograniczenia?

  • Urządzenie nie jest Twoje

Kiedy decydujesz się na dzierżawę urządzenia musisz mieć świadomość, że drukarka nie jest Twoja. Należy do firmy, u której ją wynajmujesz. Pamiętaj jednak, że na koniec umowy zawsze możesz ją odkupić. Zastanów się jednak, czy ma to sens. Wiele firm, które oferują usługę dzierżawienia po okresie umowy oferuje nową drukarkę zupełnie za darmo.

  • Nie możesz sam naprawiać drukarki

To duże ograniczenie zwłaszcza dla osób, które lubią majsterkować. Jako, że drukarka do firmy jest dzierżawiona, nie może być przez Ciebie naprawiana. Musisz pozostawić to w gestii specjalistów. Nie martw się jednak, firma od której dzierżawisz wyręczy Cię.

To już koniec naszego zestawienia, zastanów się i sam podejmij decyzję, którą formę użytkowania drukarek wolisz.