Na czym polega dzierżawa kserokopiarek?

Kupno urządzenia wielofunkcyjnego będzie się wiązało z dość dużym wydatkiem. Dobre urządzenie może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Zawsze można szukać taniego sprzętu, ale nigdy nie wiadomo jak takie urządzenie się sprawdzi i jaka będzie jego wydajność. Jeśli wiec firma nie ma pieniędzy na bardzo dobry sprzęt może się zdecydować na jego dzierżawę, która obecnie jest często wykorzystywanym rozwiązaniem. W ten sposób zmniejsza się koszty jakie należy ponieść. Warto więc wiedzieć na czym to wszystko polega i jak jest realizowane.

Można się między innymi dowiedzieć jakie są warunki oraz jakie koszty się będą z tym wiązać. Dzierżawa zawsze polega na wypożyczeniu sprzętu na pewien czas za określone pieniądze. W Polsce jest już wiele firm, które mają taką usługę. Każda ma inną ofertę i inne warunku. Rozliczenie ma jednak albo formę miesięczną płaconą z góry albo za miesięcznie wykonywane kopie. Na pewno głównymi zaletami takiego sprzętu będzie to, że nie trzeba kupować urządzenia samodzielnie. Umowę można zawrzeć na okres od roku do trzech lat a rozliczenie będzie trzeba dokonywać co miesiąc.

Wygodne będzie również to, że nie będzie się ponosiło kosztów związanych z eksploatacją ponieważ tym będzie zajmować się firma dzierżawiąca. Koszty na tym polu są różne i może to być uzależnione od tego jaka jest cena urządzenia oraz tego ile kopii będzie się miesięcznie wykonywać przy użyciu urządzenia. W przypadku urządzenia w formacie A4, można mieć w kolorze czarno białym koszty od 2 groszy a w kolorze od 20 groszy. Kiedy wynajem kserokopiarki będzie najbardziej nam się opłacać? Taka dzierżawa będzie nam opłacalna, jeśli będzie się miesięcznie drukować około 2000 stron i jednocześnie nie ma się środków na to, by kupić nowe urządzenie dla siebie. Poza tym będzie opłacalne to również wtedy, gdy chce się taki sprzęt wypróbować ponieważ kiedyś w planach ma się jego zakup i chce się sprawdzić jak takie urządzenie będzie sobie radziło.